Komiks i Ilustracja (wyniki)

9 kwietnia 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
10

Mieczysław Wiśniewski
(1925 Warszawa - 2006)

"Kapitan Kloss", cz. X - Kurierka z Londynu, plansza komiksowa nr 10, 1971-73 r.

akwarela, tusz/papier, 24 x 16 cm

Cena wylicytowana: 3 800
Estymacja: 4 500 - 6 000
Literatura
WYDANIA:
- wyd. I - Sport i Turystyka 1972
- wyd. II - Sport i Turystyka 1987
- wyd. III - Muza 2002
- wyd. IV - Super-Express 2007
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
W czasie II wojny światowej kształcił się w Szkole Rysunku i Malarstwa. Po wojnie pracował w Wydawnictwie MON na stanowisku grafika. Zilustrował wiele książek. Specjalizował się w ilustracjach militarnych. Pod koniec lat 60. zaproponowano mu rysowanie komiksów. Przygotował jeden zeszyt o przygodach "Kapitana Żbika", sześć zeszytów serii "Podziemny front". W roku 1970 wydawnictwo Sport i Turystyka rozpoczęło prace nad serią komiksową "Kapitan Kloss". Scenariusz bezpośrednio opierał się na telewizyjnym pierwowzorze i został napisany przez scenarzystów serialu – Andrzeja Szypulskiego i Zbigniewa Safjana. W drodze konkursu Mieczysław Wiśniewski przygotował plansze komiksowe do tego kultowego komiksu, mimo kilku różnic wykorzystał twarz głównego bohatera grającego w serialu – Stanisława Mikulskiego. Mieczysław Wiśniewski zakończył karierę wraz z serią "Kapitan Kloss".

ID: 59290

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem