Komiks i Ilustracja - pierwsze obiekty

9 kwietnia 2019, godz. 19:00

Zbigniew Lengren
(1919 Tuła, Rosja - 2003 Warszawa)

Tour de Pologne - ilustracja humorystyczna do czasopisma "Przekrój", 1949 r.

gwasz, tusz/papier, 35,3 x 50 cm

sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'LENGREN | "PRZEKRÓJ 1949'

Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysownik, ilustrator, twórca plakatów i scenografii, autor tekstów literackich, wierszy dla dzieci, telewizyjnych programów rozrywkowych, współpracownik teatrów satyrycznych (recytacje i konferansjerka). Jako karykaturzysta debiutował w 1944 roku w piśmie "Stańczyk". Współpracował ze "Szpilkami", "Światem", "Trybuną Robotniczą", "Przekrojem" (seria rysunkowa Profesor Filutek publikowana od 1946 roku) i "Playboyem".
64984