École de Paris (wyniki)

14 maja 2019, godz. 19:00
73

Zygmunt Landau
(1898 Łódź - 1962 Tel Aviv)

Pejzaż z Lazurowego Wybrzeża

olej/papier naklejony na tekturę, 57,5 x 43,5 cm

sygnowany l.d.: 'Landau'

Cena wylicytowana: 7 500
Estymacja: 6 000 - 8 000
- kolekcja prywatna, Warszawa
Artystycznego warsztatu uczył się w łódzkiej szkole rysunkowej Jakuba Kacenbogena, następnie w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Stanisława Lentza. W 1920 roku wyjechał do Paryża, gdzie zamieszkał w słynnym pawilonie z pracowniami dla artystów "La Ruche”. Nad Sekwaną uczęszczał na zajęcia w Académie de la Grande Chaumiere i Académie Colarossi. W latach 20. utrzymywał relacje ze środowiskiem artystycznym w Polsce, wystawiając w Warszawie czy Łodzi. W czasie trwania II wojny światowej mieszkał w Saint-Tropez, następnie przeniósł się do Nicei i Paryża, aby w latach 50. przeprowadzić się do Izraela. Obrazy Landau charakteryzuje szeroka, nasycona paleta barwna oraz wyciszona, idylliczna konwencja. W twórczości artysty dominują przedstawienia kobiet, macierzyństwa oraz tematy bukoliczne.

ID: 69934