École de Paris (wyniki)

14 maja 2019, godz. 19:00
71

Marc Sterling
(1898 Rosja - 1976 Paryż)

Martwa natura z muszlami, lata 30. XX w.

olej/płótno naklejone na płytę pilśniową, 46 x 60 cm

sygnowany l.d.: 'M. Sterling'

Cena wylicytowana: 17 000
Estymacja: 19 000 - 24 000
Studiował malarstwo i rzeźbę w Moskwie, gdzie uczestniczył w działaniach tamtejszej awangardy artystycznej. W latach 1922-23 osiadał na stałe w Paryżu. Wystawiał na paryskich salonach, a w 1928 roku odbył się indywidualny pokaz jego prac w Galerie Bernheim-Jeune. Swoją twórczość eksponował także na wystawach w Anglii i Niemczech. W latach 1954-56 mieszkał i tworzył w Szwajcarii. Malował głównie martwe natury oraz pejzaże.

ID: 68561