École de Paris (wyniki)

14 maja 2019, godz. 19:00
60

Stanisław Eleszkiewicz
(1900 Czutów k. Połtawy - 1963 Paryż)

“Trzech przyjaciół I”

olej/papier naklejony na tekturę, 28,5 x 20 cm

sygnowany monogramem p.d.: ‘S. E.’

na odwrociu papierowa nalepka wystawowa

Cena wylicytowana: 5 000
Estymacja: 6 000 - 8 000
- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Stanisław Eleszkiewicz 1900-1963. Paintings and Drawings, Lipert Gallery, Nowy Jork, 10 maja – 14 czerwca 1986
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/49
Malarz, rysownik, projektant mozaik i witraży. Od roku 1914 uczył się w Szkole Sztuk Pięknych w Mirgorodzie. W 1918 roku wstąpił do wojska, a ciężko ranny przez pół roku przebywał w szpitalu. W latach 1919-21 studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Atenach. Następnie przebywał w Neapolu i w Rzymie, Persji, a w roku 1923 zamieszkał na stałe w Paryżu, gdzie aktywnie uczestniczył w życiu wystawienniczym. Tworzył w duchu malarstwa kręgu Ecole de Paris. Malował portrety i sceny rodzajowe.

ID: 70185