École de Paris (wyniki)

14 maja 2019, godz. 19:00
54

Zygmunt Schreter
(1886 Łódź - 1977 Paryż)

Nad rzeką

olej/płótno, 54 x 65 cm

sygnowany l.d.: 'Schreter'

Cena wylicytowana: 16 000
Estymacja: 16 000 - 20 000
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- Morze w malarstwie polskim i europejskim, Salon Wystawowy Marszand, Warszawa, 28 lipca 2009 – 5 października 2009
Studia artystyczne odbył w okresie I wojny światowej w Berlinie pod kierunkiem L. Corintha. W 1933 r. osiadł w Paryżu, gdzie związał się z kręgiem M. Kislinga. Uczestniczył w paryskich Salonach, wystawiał w Amsterdamie, Brukseli i Honfleur. Indywidualne pokazy twórczości artysty odbyły się w Łodzi, Berlinie, Helsinkach, Nowym Jorku, Jerozolimie i Zurychu. Artysta malował portrety i sceny we wnętrzu zbliżone stylistycznie do ekspresjonistycznego nurtu "École de Paris". Utrwalał także rozsłonecznione pejzaże południowych rejonów Francji i Hiszpanii, martwe natury i kwiaty.

ID: 1112