École de Paris (wyniki)

14 maja 2019, godz. 19:00
53

Zygmunt Schreter
(1886 Łódź - 1977 Paryż)

Martwa natura z butelką

olej/tektura, 40 x 30 cm

sygnowany p.d.: ‘Schreter’

na odwrociu opisany oraz papierowe nalepki z opisem pracy

Cena wylicytowana: 9 000
Estymacja: 10 000 - 14 000
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
Studia artystyczne odbył w okresie I wojny światowej w Berlinie pod kierunkiem L. Corintha. W 1933 r. osiadł w Paryżu, gdzie związał się z kręgiem M. Kislinga. Uczestniczył w paryskich Salonach, wystawiał w Amsterdamie, Brukseli i Honfleur. Indywidualne pokazy twórczości artysty odbyły się w Łodzi, Berlinie, Helsinkach, Nowym Jorku, Jerozolimie i Zurychu. Artysta malował portrety i sceny we wnętrzu zbliżone stylistycznie do ekspresjonistycznego nurtu "École de Paris". Utrwalał także rozsłonecznione pejzaże południowych rejonów Francji i Hiszpanii, martwe natury i kwiaty.

ID: 70165