École de Paris (wyniki)

14 maja 2019, godz. 19:00
50

Natan Grunsweigh (Nathan Grunsweig)
(1880 Kraków - 1943)

Uliczka, około 1930 r.

olej/płótno, 38 x 46 cm

sygnowany l.d.: 'Grunsweigh'

Cena wylicytowana: 12 000
Estymacja: 10 000 - 15 000
- dom aukcyjny Boisgirard, Paryż, marzec 2006
- kolekcja prywatna, Warszawa
Osiadł w Paryżu prawdopodobnie jeszcze przed wybuchem I wojny światowej. Uczestniczył w salonach paryskich: Jesiennym (1921, 1924, 1926-27, 1936-37), des Tuileries (1923, 1927, 1936) oraz Niezależnych (1925 r.). Malował przede wszystkim pejzaże, widoki miejskich przedmieść oraz martwe natury.

ID: 58002