Aukcja Charytatywna "Sztuka Teraz" dla Szlachetnej Paczki (wyniki)

20 lutego 2019, godz. 19:00

Rafał Knop
(ur. 1970, Żywiec)

Z cyklu 'Swimming pool', Madame V, 2018 r.

olej/płótno, 115 x 115 cm

Cena wylicytowana: 1 600
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku Białej. Studiował na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Józefa Walczaka. Artysta pracuje głównie w technice olejnej. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, we Włoszech i w Stanach Zjednoczonych. Organizator plenerów artystycznych w Toskanii we Włoszech. Jednym z głównych tematów prac artysty jest człowiek, w różnych przedstawieniach, w kontekście jego pragnień i słabości. Są to również próby syntezy postaci w przestrzeni, często nawiązujące do aktualnych problemów współczesności. To ilustracje intrygujące i nieoczywiste. Brał wdział w licznych wystawach: Galeria Akademicka ATH Spotkanie 7, Bielsko-Biała 2015; 3. Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych - Galeria Bielska BWA - Bielsko-Biała 2014; Art Fresh Festival V - Warszawa 2014; Galeria Akademicka ATH Spotkanie 6 - Bielsko-Biała 2013; Zamek Habsburgów - Akwarela i gwasz, Żywiec 2000.

ID: 66815