Aukcja Charytatywna "Sztuka Teraz" dla Szlachetnej Paczki (wyniki)

20 lutego 2019, godz. 19:00

Katarzyna Karpowicz
(ur. 1985, Kraków)

Szepty i róże, 2018 r.

olej/płótno, 65 x 92 cm

Cena wylicytowana: 8 500
Urodzona w Krakowie w rodzinie dwojga malarzy Anny Karpowicz-Westner i Sławomira Karpowicza. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych oraz studia na wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. Leszka Misiaka w 2010 roku. Obrazy Katarzyny Karpowicz znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, a także w kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej w Gdańsku. W „Kompasie Sztuki Młodych”, rankingu polskich artystów do 35. roku życia zajmuje II miejsce (2017, 2018). Zrealizowała 16 wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych w kraju i za granicą. Współpracuje między innymi z Galerią Art w Warszawie, Galerią Artemis w Krakowie, Galerią Triada w Gdańsku, Galerią Platon we Wrocławiu, Galerią Garbary 48 w Poznaniu, Galerią Montsequi w Madrycie. Obecnie mieszka i maluje w Krakowie.

ID: 66809