Aukcja Charytatywna "Sztuka Teraz" dla Szlachetnej Paczki (wyniki)

20 lutego 2019, godz. 19:00

Magdalena Bielesz
(ur. 1977, Warszawa)

Bez tytułu, 2016 r.

olej/płótno, 90 x 65 cm

Cena wylicytowana: 1 600
Magdalena Bielesz jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskała w Gościnnej Pracowni Leona Tarasewicza. To kilkukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 7. konkursie im. Eugeniusza Gepperta otrzymała najwyższą liczbę głosów wśród publiczności. Jej prace znajdują się w kolekcji m.in.: IHS UW, Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki, Muzeum Narodowym (oddział muzeum w budowie – NOMUS) w Gdańsku, ImagoMundi – Fundacja Benettona we Włoszech, w belgijskim SONSMuseum w Kruishoutem, Museum of New Art w Detroit, Istanbul Museum of Contemporary Art. Ma na swoim koncie liczne wystawy w kraju i za granicą (m.in.: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, CSW Łaźnia, IS Wyspa, Bunkier Sztuki, BWA Wrocław, Entropia, BWA Zielona Góra, Galerie Zero w Berlinie, Kunstburoberlin, ESC Gallery Graz, Machfeld w Wiedniu, MoKS w Estonii, NCCA Ekaterinburg, Plato Art Space w Istambule, Aijima ArtCenter w Tokio).

ID: 66784