Aukcja Charytatywna "Sztuka Teraz" dla Szlachetnej Paczki (wyniki)

20 lutego 2019, godz. 19:00

Natalia Bażowska
(ur. 1980, Katowice)

Lot, 2017 r.

akryl, olej/płótno, 110 x 110 cm

Cena wylicytowana: 1 800
Natalia Bażowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artystka multidyscyplinarna pracuje nad kilkoma projektami jednocześnie m.in. „Id”, „Social Games”, „Dzieci Ziemi”. Dorastała w górach, co wpłynęło na jej silną więź z naturą. W latach 1999-2005 studiowała medycynę, w 2007 rozpoczęła jednocześnie studia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz studia doktoranckie w Katedrze i Wydziale Psychiatrii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2010 obroniła doktorat pt. „Ocena emocji wywołanych przekazem wizualnym u osób cierpiących na depresję”, opierając się na obu dziedzinach nauki. W 2012 ukończyła z wyróżnieniem Katowicką Akademię Sztuk Pięknych, a od 2011 zajmuje się wyłącznie sztuką, korzystając w pełni w swoich działaniach z wiedzy medycznej oraz silnego związku z naturą. Stypendystka Ministra Kultury i Marszałka Województwa Śląskiego, laureatka wielu konkursów m.in. konkursu „Artystyczna Podróż Hestii” (główna wygrana w 2010), „Świeża krew” (główna wygrana w 2011), „Międzynarodowy Konkurs Malarski Modessque” (trzecie miejsce), w 2017 otrzymała wyróżnienie portalu Artinfo podczas Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”.

ID: 66782