Aukcja Charytatywna "Sztuka Teraz" dla Szlachetnej Paczki (wyniki)

20 lutego 2019, godz. 19:00

Natalia Bażowska
(ur. 1980, Katowice)

Lot, 2017 r.

akryl, olej/płótno, 110 x 110 cm

Cena wylicytowana: 1 800
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Artystka multidyscyplinarna — pracuje nad kilkoma projektami jednocześnie, m.in. nad: „Id”, „Social Games”, „Dzieci Ziemi”. Dorastała w górach, co wpłynęło na jej silną więź z naturą. W latach 1999-2005 studiowała medycynę, w 2007 rozpoczęła jednocześnie studia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz studia doktoranckie w Katedrze i Wydziale Psychiatrii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2010 r. obroniła doktorat, pt.: „Ocena emocji wywołanych przekazem wizualnym u osób cierpiących na depresję”, opierając się na obu dziedzinach nauki. W 2012 roku ukończyła z wyróżnieniem Katowicką ASP, a od 2011 zajmuje się wyłącznie sztuką, korzystając w pełni w swoich działaniach z wiedzy medycznej oraz silnego związku z naturą. Stypendystka Ministra Kultury i Marszałka Województwa Śląskiego, laureatka wielu konkursów, m.in. Artystyczna Podróż Hestii (główna wygrana w 2010 roku), „Świeża krew” (główna wygrana w 2011 r.); Międzynarodowy Konkurs Malarski „Modessque” (trzecie miejsce). W 2017 roku otrzymała wyróżnienie portalu ArtInfo.pl podczas Biennale Malarstwa Bielska Jesień.

ID: 66782