Sztuka Współczesna. Prace na papierze. (wyniki)

21 lutego 2019, godz. 19:00

Tadeusz Dominik
(1928 Szymanów - 2014 Warszawa)

Bez tytułu, 1960 r.

akwarela/papier, 41 x 32,5 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'T.Dominik 1960'

na odwrociu naklejka z Galerii Grafiki i Plakatu

Cena wylicytowana: 6 500
Estymacja: 8 500 - 11 000
"Moje malarstwo jest w całości efektem otwarcia na naturę, jest inspirowane naturą. Nie ilustruję natury, ale swoimi obrazami otwieram drogę widzowi do jej własnego przeżywania".
Tadeusz Dominik
Malarz, grafik, zajmował się też tkaniną artystyczną, ceramiką, a także grafiką komputerową. W latach 1946-51 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskał w 1953 roku w pracowni prof. Jana Cybisa. W 1951 roku rozpoczął pracę pedagogiczną na stołecznej uczelni i przeszedł przez wszystkie stopnie kariery akademickiej, od asystenta do profesora zwyczajnego (1988). Dwukrotnie był dziekanem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Był laureatem m.in. nagrody im. Jana Cybisa (1973) i stypendystą Ford Foundation (1962). Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych w Polsce i na świecie.

ID: 67464