Sztuka Współczesna. Prace na papierze.

21 lutego 2019, godz. 19:00

Jan Tarasin
(1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

Kompozycja, 1989 r.

akwarela/papier, 39,5 x 29 cm

sygnowany i datowany śr.d.: Jan Tarasin 89'

Estymacja: 13 000 - 18 000
"Większość rysunków i zanotowanych pomysłów, które udało mi się zebrać, dotyczy bardzo bliskich sobie spraw. (...) Rysowanie ruchliwych, niekończących się układów o zmiennym rytmie i nasyceniu, ułożonych w monotonne szeregi, czasem zanikające
lub zagęszczające się do granic zagubienia własnego rytmu, katastrofalnego układu zaniku, sprawia mi czysto zmysłową przyjemność, jaką daje np. malowanie pejzażu z natury lub wystukiwanie nieskomplikowanego rytmu na jakimś perkusyjnym instrumencie".
Jan Tarasin

ID: 66942