Sztuka Współczesna. Prace na papierze.

21 lutego 2019, godz. 19:00

Maria Michałowska
(1925 Brzeżany - 2018 Wrocław)

"Modlitwa", 1983 r.

rysunek, tusz/papier, 100 x 70 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Michałowska 1983'

opisany i datowany maszynopisem l.d.: 'Modlitwa rys. 1983'

Estymacja: 7 500 - 10 000
- Maria Michałowska, oprac. Elżbieta Kościelak, Wrocław 2014, poz. 132, s. 71 (il.)
Artystka studiowała na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1945-47) oraz Wydziale Malarstwa PWSSP we Wrocławiu (1951-57). Później pracowała jako wykładowca na Politechnice Wrocławskiej, na wydziale Architektury w Katedrze Rysunku, Malarstwa oraz Rzeźby (1959-1995). Od 1991 pracuje na stanowisku profesora. Michałowska jest zaliczana do grona pierwszych przedstawicieli sztuki konceptualnej w Polsce, a w swoich pracach zgłębią fenomen czasu i przestrzeni. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz fotografią. Jej prace znajdują się w kolekcjach m.in. Muzeów Narodowych we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi oraz MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie.

ID: 58497