Sztuka Współczesna. Prace na papierze.

21 lutego 2019, godz. 19:00

Marian Bogusz
(1920 Pleszew - 1980 Warszawa)

Kompozycja, 1975 r.

tusz/papier naklejony na tekturę, 25,5 x 20,5 cm (arkusz)

sygnowany i datowany p.d.: 'mbogusz 75'

opisany na odwrociu: 'KOLEKCJA | ALICJI I Wiesława | ZDANIEWSKICH'

Estymacja: 2 800 - 3 600
Studiował w ASP w Warszawie u Jana Cybisa. Był twórcą warszawskiej "Grupy 55" oraz współzałożycielem i kierownikiem "Galerii Krzywe Koło". Był jednym z najwybitniejszych animatorów życia kulturalnego w nurcie polskiej awangardy. Tworzył abstrakcyjne kompozycje rzeźbiarsko-przestrzenne. Zajmował się malarstwem, rzeźbą, scenografią i grafiką. W jego pracach kolor ma znaczenie symboliczne. Inspiracją niektórych jego obrazów były utwory muzyczne.

ID: 65168