Sztuka Współczesna: Klasycy Awangardy po 1945 (wyniki)

28 lutego 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
50

Jarosław Kozłowski
(ur. 1945, Śrem)

"Wall Street Journal" z cyklu "Recycled News", 2003 r.

akwarela/papier, 54,5 x 74,5 cm (wymiary każdej pracy)

każda z prac sygnowana i numerowana na odwrociu:

1. "The Wall Street Journal" | 1 | Kozłowski | 2003 2. '2 | Kozłowski' 3. '3 | Kozłowski' 4. '4 | Kozłowski'

Cena wylicytowana: 14 000
Estymacja: 14 000 - 18 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
Na serię „Recycled News” Jarosława Kozłowskiego składają się setki stron gazet skrzętnie zamalowanych akwarelami. Gazety, rozumiane jako „urządzenie informacji”, pochodzą z przeróżnych stron świata. Niezależnie od miejsca wydania, języka czy orientacji politycznej, przybierają niemalże identyczną formę. Zamalowanie stron przez artystę było aktem podważenia ich wiarygodności. Poprzez prezentację masowo produkowanych newsów, Kozłowski zadaje pytanie o inflację informacji oraz sens funkcjonowania mediów. Ważnym aspektem jest też estetyzacja polityki i medialnej ekscytacji. Prezentowany zestaw to strony amerykańskiego Wall Street Journal.
Biogram artysty
Jeden z czołowych współczesnych przedstawicieli sztuki konceptualnej w Polsce.Tworzy instalacje, performance, książki artystyczne. Związany z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu (rektor w latach 1981-87). Założyciel Galerii Akumulatory 2 w Poznaniu (1972-89).

ID: 67475

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem