Sztuka Współczesna: Klasycy Awangardy po 1945 (wyniki)

28 lutego 2019, godz. 19:00
50

Jarosław Kozłowski
(ur. 1945, Śrem)

"Wall Street Journal" z cyklu "Recycled News", 2003 r.

akwarela/papier, 54,5 x 74,5 cm (wymiary każdej pracy)

każda z prac sygnowana i numerowana na odwrociu:

1. "The Wall Street Journal" | 1 | Kozłowski | 2003 2. '2 | Kozłowski' 3. '3 | Kozłowski' 4. '4 | Kozłowski'

Cena wylicytowana: 14 000
Estymacja: 14 000 - 18 000
Na serię „Recycled News” Jarosława Kozłowskiego składają się setki stron gazet skrzętnie zamalowanych akwarelami. Gazety, rozumiane jako „urządzenie informacji”, pochodzą z przeróżnych stron świata. Niezależnie od miejsca wydania, języka czy orientacji politycznej, przybierają niemalże identyczną formę. Zamalowanie stron przez artystę było aktem podważenia ich wiarygodności. Poprzez prezentację masowo produkowanych newsów, Kozłowski zadaje pytanie o inflację informacji oraz sens funkcjonowania mediów. Ważnym aspektem jest też estetyzacja polityki i medialnej ekscytacji. Prezentowany zestaw to strony amerykańskiego Wall Street Journal.
Jeden z czołowych współczesnych przedstawicieli sztuki konceptualnej w Polsce.Tworzy instalacje, performance, książki artystyczne. Związany z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu (rektor w latach 1981-87). Założyciel Galerii Akumulatory 2 w Poznaniu (1972-89).

ID: 67475