Sztuka Współczesna: Klasycy Awangardy po 1945 (wyniki)

28 lutego 2019, godz. 19:00

Jerzy Nowosielski
(1923 Kraków - 2011 Kraków)

Półakt w okularach, 1968 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"AKT" | 1968 | JERZY NOWOSIELSKI'

na odwrociu papierowa nalepka z Galerii Współczesnej

Cena wylicytowana: 140 000
Estymacja: 120 000 - 160 000
- Galeria Współczesna, Warszawa
- kolekcja instytucjonalna, Polska
Opinie
- autentyczność skonsultowana z Fundacją Nowosielskich w Krakowie
- Galeria Współczesna, Warszawa, 11.12.1969 - 4.01.1970
„Po prostu, te przejrzyste, jednolite postawy twórcze i ideowe – których tak wiele w ostatnim półwieczu powstało, przestają jakoś wystarczać do zrozumienia zjawiska, jakim jest malarstwo. Więc i wróżenie na ’przyszłość‘ trudne. Ja sam nie widzę jakiejś specyficznej polskiej sytuacji w malarstwie. Jest ono chyba coraz bardziej kosmopolityczne i jest go – mimo pozorów niesłychanie mało. Na całym wielkim świecie mało jest (w moim rozumieniu) malarstwa, tj. takiego wysiłku malarskiego, który przekraczałby pewien próg jakości. Dużo natomiast samej produkcji malarskiej. Czy to źle – czy dobrze i czy pytanie takie w ogóle ma sens?”. – JERZY NOWOSIELSKI

ID: 67710