Sztuka Współczesna: Klasycy Awangardy po 1945

28 lutego 2019, godz. 19:00

Jan Tarasin
(1926 Kalisz - 2009 Warszawa)

"Sytuacja XXI", 1981 r.

olej/płótno, 44 x 80 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'Jan Tarasin 81'

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘JAN TARASIN | SYTUACJA XXI. 81’

Estymacja: 80 000 - 100 000
„Nieco wyabstrahowane przedmioty z moich martwych natur coraz bardziej nabierają autonomicznych cech, odrealniają się w swojej warstwie znaczeniowej, ale nic nie tracą ze swoich cech materialnych jak ciężar, materia, dynamiczność lub statyczność itp. Przede wszystkim jednak zasadniczego znaczenia nabiera nie ich jednostkowa charakterystyka, a wzajemne stosunki między nimi, cała sytuacja”.
– JAN TARASIN

ID: 67529