19 marca 2019, godz. 19:00

Marta Bilecka
(ur. 1975, Łódź)

Perfect moment before noon 14, 2019 r.

akryl/płótno, 60 x 120 cm

sygnowany l.d.: 'MARTA BILECKA'

na odwrociu opisany: 'MARTA BILECKA | JAN. 2019 | "PERFECT MOMENT BEFORE NOON 14"'

Cena wylicytowana: 2 200
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi Wydziału Grafiki i Malarstwa. W 2002 roku otrzymała dyplom w Pracowni Drzeworytniczej prof. Andrzeja Bartczaka oraz w Pracowni Malarstwa prof. Marka Czajkowskiego. W ramach licznych wystaw, artystka miała możliwość zaprezentowania swoich prac w kraju (w Łodzi, Warszawie, Sopocie, Bydgoszczy) i za granicą, m.in. w krajach skandynawskich - w Szwecji (Kivik, Goteborg, Kiruna) , Norwegii (Oslo) i Danii (Horning). Aktualnie rozwijany jest cykl pejzaży pod tytułem „Perfect Momens”, który wnosi nastrój wyważonego i pozytywnego spokoju, wytchnienia oraz niezmierzoną przestrzeń po horyzont. Ujmuje harmonią kompozycji i narracją przedstawianej chwili, przyciąga blaskiem słońca na wodzie. Prace artystki znajdują̨ się̨ w prywatnych kolekcjach w Polsce, Austrii, Kanadzie i w Europie Północnej.

ID: 68216