19 marca 2019, godz. 19:00

Artur Wiernicki
(ur. 1992)

Bez tytułu, 2013 r.

akryl/płótno, 100 x 70 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'ARTUR WIERNICKI 2014'

Cena wylicytowana: 1 000
Absolwent Wydziału Malarstwa i Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa obronił w 2017 roku w pracowni prof. Stanisława Kortyki ad. Michała Sikorskiego. Ważniejsze wystawy i osiągnięcia: 2015 - "Kontynent", indywidualna wystawa malarstwa, Galeria Socato, Wrocław; 2015 - Postawy 2015, Galeria BrowArt, Wrocław (Nagroda Grand Prix); 2015 - III Piotrkowskie Biennale Sztuki, Ośrodek Działań Twórczych, Piotrków Trybunalski; 2014 - I Międzynarodowe Triennale Rysunku Studenckiego w Katowicach, Rondo Sztuki, Katowice; 2014 - FIGURAMA 14, Galeria Gask, Kutna Hora, Czechy. "Artur obdarzony jest niezwykłym wyczuciem formy, posiadającym dużą wyobraźnię kolorystyczną, a jego paleta niezwykle zgaszonych tonów szarości, brązów i czerni buduje niezwykłą aurę jego obrazów." - Michał Sikorski.

ID: 68737