19 marca 2019, godz. 19:00

Marek Pękacz
(ur. 1985, Barlinek)

Pięć spojrzeń, 2018 r.

akryl/płótno, 125 x 60 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany w świetle UV: 'Marek Pękacz | 2018'

Cena wylicytowana: 8 000
Studiował na wydziale Architektury i Urbanistyki na wrocławskiej Politechnice. Sam o sobie mówi, że jeszcze nie jest artystą, na razie jest malarzem. Swoje obrazy traktuje nie jak sztukę, ale jak budynki. Muszą być zaprojektowane, najlepiej jeżeli są zindywidualizowane i do tego, muszą mieć swoje konkretne zastosowanie. W obrazy malowane na prywatne zlecenia, po konsultacji z zamawiającym, wplata kilkumilimetrowe znaki, napisy, daty, bądź symbole, tak by tylko właściciel obrazu, mógł je odnaleźć i odczytać ich znaczenie. W jego obrazach najważniejsza jest równowaga, pomiędzy funkcją, tematem i techniką. Jest to bezpośrednie nawiązanie do pojmowania architektury, jako konglomeratu funkcji formy i konstrukcji.

ID: 68403