19 marca 2019, godz. 19:00

Katarzyna Gołębiowska
(ur. 1982, Ostrzeszów)

12.56, 2018 r.

akryl/płótno, 120 x 120 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'Katarzyna Gołębiowska | 2018'

Cena wylicytowana: 7 000
„Uwrażliwienie na narzędzia malarstwa i kolor, jako głównie wyznaczniki języka wypowiedzi, sytuuje to malarstwo w obszarze abstrakcji, choć horyzontalne rozłożenie barw wywołuje sugestię pejzażu. Intuicję tę potwierdzają tytuły obrazów – godziny – którym podporządkowane są zestawienia barw odpowiadające kolorystyce i natężeniu światła o konkretnej porze dnia i nocy”.
KAROLINA JABŁOŃSKA, FRAGMENT TEKSTU DO KATALOGU WYSTAWY CZASOPRZESTRZENIE, GALERIA NOWA, LKD, ŁÓDŹ, 2016
Artystka i historyk sztuki. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Uniwersytetu Łódzkiego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2008/09. Laureatka Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi dla osób zajmujących się twórczością artystyczną w roku 2016. Obecnie pełni obowiązki asystenta w Pracowni Obrazu prof. Aleksandry Gieragi na Wydziale Malarstwa i Rysunku macierzystej uczelni. Uczestniczka wystaw indywidualnych i wielu wystaw zbiorowych, zarówno w Polsce jak i za granicą. W 2018 roku swoje prace wystawiała w Rzymie, Łodzi, Miami i Nowym Jorku, gdzie na 40th Artexpo New York zdobyła nagrodę The Best New Exhibitor.

ID: 68396