17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

19 marca 2019, godz. 19:00

Roma Przyimka
(ur. 1985, Piotrków Trybunalski)

Chwila, 2008 r.

olej/płótno, 150 x 90 cm

sygnowany l.d.: 'ROMA'

na odwrociu opisany: 'ROMA' 08 | PRZYIMKA'

Cena wylicytowana: 1 000
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Wydziału Grafiki i Malarstwa. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Ryszarda Hungera. W 2009 otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem i ceramiką użytkową. Brała udział w polskich i międzynarodowych wystawach, takich jak: Łódź Design Festival, Piotrkowskie Bienalle Sztuki, wystawa indywidualna Minimalizm w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Tryb., wystawa Sztuki Piękne Galeria Kobro w Łodzi. Laureatka MakeMe! – konkursu dla projektantów młodego pokolenia oraz laureatka konkursu Najlepsze projekty dyplomowe 2008/09 ogólnopolskiego kwartalnika projektowego 2+3D. W swoich pracach łączy syntetyczne formy i estetykę wizualną, czerpiąc inspiracje m.in. z modernizmu. Jej fascynacją jest kolor i wymowna prostota. Podejmuje problematykę ruchu pozornego w obrazie i mocy oddziaływania koloru, tworząc kompozycje pełne wyważonej ekspresji z pogranicza figuratywności i abstrakcji.

ID: 68727