19 marca 2019, godz. 19:00

Sylwester Stabryła
(ur. 1975, Brzozów)

Rekin, 2013 r.

olej/płótno, 130 x 110 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'SYLWESTER STABRYŁA | "REKIN" | olej na płótnie | 2013 r | 130 x 110 cm'

Cena wylicytowana: 2 000
Absolwent Katedry Sztuki Politechniki Radomskiej w 2002. Dyplom z malarstwa - prof. Andrzej Gieraga, aneks z grafiki - prof. Krzysztof Wyzner. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem i wieloma innymi niepotrzebnymi rzeczami. Autor prac formujących się w obszerniejsze cykle: "Duzi Chłopcy", "Historie Kuchenne", "Stopklatki". Posługując się realistycznym językiem wypowiedzi, tworzy malarstwo na wskroś osobiste i intymne, korzystające z ikonografii i motywów wykształconych we wcześniejszych okresach sztuki. Bohaterem jego obrazów jest przede wszystkim człowiek - materialny i rzeczywisty, pełen trapiących go emocji. W aspekcie portretu psychologicznego w jego malarstwie wielkie tematy kryją się w prostych motywach zaczerpniętych z codziennego życia. Obrazy artysty pojawiają się na aukcjach takich jak np. Dom Aukcyjny Christie’s w Londynie i Desa Unicum w Warszawie. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, zdobywca nagród i wyróżnień między innymi Grand Prix "Materia Medicinalis, Materia Artificialis", Międzynarodowe Triennale Malarstwa Srebrny Czworokąt, Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego.

ID: 68739