14 marca 2019, godz. 19:00
52

Sławek Czajkowski / Zbiok
(ur. 1982, Zielona Góra)

„Lets go its a waste of time”, ok. 2010 r.

olej/płótno, 70 x 60 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i opisany na odwrociu: ‘LET S GO | ITS A WASTE | OF TIME | [signed]’

Cena wylicytowana: 3 200
Estymacja: 2 500 - 4 500
Twórca murali i interwencji miejskich związany jest ze środowiskiem wrocławskiego street artu. Jego prace prezentowane były również w galeriach. Jest autorem koncepcji kilku wystaw, m.in. „Artyści Zewnętrzni. Out of Sth” będącej pierwszą dużą prezentacją tego tematu w Polsce, a także twórcą filmu dokumentalnego poświęconego środowisku Urban Art. Swoje działania prezentował w wielu miejscach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Czechach, Francji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych. Jest laureatem Grand Prix w 9. Konkursie im. Gepperta dla debiutujących polskich malarzy w 2009 roku. W tym samym roku otrzymał również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tristan Manco, krytyk specjalizujący się w dziedzinie graffiti, zaliczył go do grupy najbardziej interesujących artystów tego gatunku. W książce „Street Sketchbook” (2007) określił go słowami: „zabawny, pełen inwencji, nawiązujący do klasycznego stylu graffiti, Ferdynand Léger współczesności”.

ID: 68242