14 marca 2019, godz. 19:00
49

Katarzyna Szeszycka
(ur. 1983, Goleniów)

Basen, 2007 r.

olej/płótno, 100 x 140 cm

Cena wylicytowana: 5 000
Estymacja: 4 000 - 6 000
Szeszycka jest przede wszystkim malarką, wykorzystującą różne media i środowiska. Podróżuje, najczęściej po wyspach wulkanicznych. Jest rezydentką International Artists-in-residence Program in Aso (Kumamoto, Japonia, 2014) oraz mobilnej rezydencji artystycznej Focus+ Indonesia (Jawa/Bali, Indonezja, 2014). W 2015 roku obroniła doktorat na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa. Osią pracy była percepcja nikłego światła i realizacja bio-art: hodowla białych roślin. Laureatka Grand Prix 24. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego - Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Od 2013 roku współtworzy fundację Upside Art. Wcześniej działała twórczo w nieformalnych kolektywach: ulicznych (anarchistyczne Glamrury, 2010-11), społecznych (performatywnych MISIETUPODOBA, 2008-10).

ID: 65500