14 marca 2019, godz. 19:00

Lidia Krawczyk i Wojciech Kubiak
(ur. 1978, Kraków)

"Massimo i Francesco siedzący 2", 2007 r.

olej/płótno, 135 x 135 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘© KRAWCZYK KUBIAK | LIDIA KRAWCZYK | WOJCIECH KUBIAK | “MASSIMO: FRANCESCO SIEDZĄCY | olej/płótno, 135 x 135 cm | 2005 r. 2007 r. | WYMAZANI (...) 2007 | © KRAWCZYK KUBIAK’

Cena wylicytowana: 1 700
Estymacja: 4 000 - 7 000
Lidia Krawczyk jest absolwentką Instytutu Sztuk Audiowizualnych (1999-2004) oraz Podyplomowych Studiów Gender (2003-04) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Medioznawca, krytyk kultury, fotografka. Zajmuje się krytyką feministyczną oraz sztuką współczesną. Jest współautorką internetowego czasopisma naukowego "uniGENDER", redaguje także teksty.bunkier.com.pl. Wojtek Kubiak jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1999-2004), dyplom z wyróżnieniem pod kierunkiem prof. Adama Wsiołkowskiego), gdzie od 2003 jest asystentem. W 2004 roku otrzymał Grand Prix w drugiej edycji Triennale Młodego Malarstwa im. Mariana Michalika w Częstochowie. Laureat Stypendium Ministra Kultury (1999, 2003/2004), Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa (2005), Stypendium Grazelli (2007) oraz Stypendium Młoda Polska (2008). Był nominowany do VII Konkursu im. Eugeniusza Gepperta i nagrody "Arteonu" (2005). W duecie pracują od 2004 roku. Ich realizacje to głównie obrazy, instalacje, fotografie i wideo, w których poruszają zagadnienia płci, seksualności, społecznych struktur władzy oraz hegemonii.

ID: 68232