Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

14 marca 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
24

Grzegorz Drozd
(ur. 1970, Lublin)

"Nowy Rok w wiosce Nan. Tajlandia", 2010 r.

olej/płótno, 110 x 135 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'GRZEGORZ DROZD | "NOWY ROK W WIOSCE NAN | TAJLANDIA 2010'

Cena wylicytowana: 7 000
Estymacja: 10 000 - 14 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
więcej informacji
Komentarz
Obraz Grzegorza Drozda z 2010 roku przedstawia barwny pejzaż. Regularną, rytmiczną kompozycję organizują w nim pionowe, rosnące nad brzegiem akwenu rośliny. Odbiorcy obrazu nieznający flory południowo-wschodniej Azji mogą mieć trudność z rozpoznaniem, czy feeria czystych, nasyconych barw to widok rzeczywistej, „rajskiej” roślinności czy może efekt artystyczny, wydobywający malarskość przedstawienia. Widok tajlandzkiej wioski może stać się zatem w oczach widza barwną wizją krajobrazu, przedstawieniem wyimaginowanej krainy, która w realnym doświadczeniu – jak uczy przykład samego Drozda – może okazać się mniej rajska niż zwykliśmy sądzić.
Biogram artysty
Grzegorz Drozd studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Jarosława Modzelewskiego. Po eksperymentach z rozmaitymi mediami skupił się na malarstwie. Podobnie jak jego nauczyciel na swych obrazach stara się odmalować otaczającą go rzeczywistość, nawet w jej najbardziej prozaicznych aspektach. Drozd podkreśla rolę naszego zapośredniczenia w osobistych doświadczeniach i niemożność ucieczki od własnej tożsamości, ukształtowanej poprzez historyczne uwarunkowania, ale także wychowanie, miejsce dorastania, wpływy rodziny i przyjaciół.

ID: 58266

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem