Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

14 marca 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
19

Sławek Pawszak
(ur. 1984, Warszawa)

Bez tytułu, 2010 r.

olej/płótno, 146 x 195 cm

sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'S. PAWSZAK BEZ TYTUŁU 2010'

Cena wylicytowana: 11 000
Estymacja: 10 000 - 14 000
Pochodzenie
- Galeria Czarna, Warszawa
- kolekcja prywatna, Warszawa
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
Nieprzedstawiające i anarracyjne obrazy Pawszaka budowane są na podstawie odległych odniesień do otaczającej go, fizycznie istniejącej lub wirtualnej rzeczywistości. W 2016 roku artysta wygrał konkurs na projekt fasady Muzeum nad Wisłą. W uzasadnieniu werdyktu jury zaznaczyło, że: „zwycięski projekt jest dziełem otwartym, powstałym z wiarą w ludzką kreatywność. Lekkie kolorowe formy zachowują malarski gest ręki oraz indywidualne zaangażowanie, oferując jednocześnie odniesienia uniwersalne. Praca przywodzi na myśl wielką tradycję modernistycznych murali, gdzie wśród złożonych licznych motywów widz aktywnie tworzy kolejne perspektywy odbioru”. Ta i inne prace z tego okresu nasuwają skojarzenia ze zdjęciami teleskopowymi formujących się galaktyk, zapisami trajektorii ruchu ciał niebieskich, wykresami pól magnetycznych i wnętrznościami: napięciami linii ścięgien czy łańcuchami jelit.

ID: 48009

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem