7 lutego 2019, godz. 19:00

Lucjan Mianowski
(1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

"Zachód słońca 9", 1967 r.

litografia barwna/papier, 60 x 45 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Epr. d'artiste "Zachód słońca 9" Lucjan Mianowski 67'

Cena wylicytowana: 2 000
Estymacja: 1 700 - 2 200
Studiował w ASP w Krakowie, początkowo w pracowni plakatu u prof. Macieja Makarewicza, następnie w pracowni litografii u prof. Konrada Srzednickiego, gdzie w 1956 otrzymał dyplom z wyróżnieniem. W 1959 otrzymuje Stypendium Rządu Francuskiego na studia w Paryżu w Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts w pracowni litografii u prof. Pierre Clairin. Był wykładowcą litografii w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 1982 r.został powołany na stanowisko profesora nadzwyczajnego w PWSSP w Poznaniu. Był laureatem wielu nagród, m.in. nagrody Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia twórcze oraz pracę dydaktyczną (1971).

ID: 63269