7 lutego 2019, godz. 19:00

Leon Wróblewski

Teka 14 litografii cyklu "Powstanie Warszawskie"

litografia/papier, 47,5 x 35 cm (arkusz)

każda praca sygnowana, datowana i opisana ołówkiem u dołu

Cena wylicytowana: 6 000
Estymacja: 7 000 - 9 500
Malarz i grafik.Studiował w Akademi i Sztuk Pięknych w Berlinie oraz w Academiede la Grande Chaumiere w Paryżu (1925-27).Uczył się również prywatnie u Wojciecha Kossaka w Warszawie(1922-24).Był członkiem Stowarzyszenia Artystów w Poznaniu (1915-30) oraz grupy „Zachęta” (od 1957). Malował sceny batalistyczne (epi-zody z wojny 1920 roku, Powstania Wielkopolskiego, Warszawskiego oraz II wojny światowej). Zajmował się również grafiką użytkową – pro-jektował plakaty i ilu-stracje prasowe; jako grafik współpracował ze „Światowidem”, „Kurierem Poznańskim” i „Tygodnikiem Ilustrowanym”. Jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Wojska w Warszawie.

ID: 66517