Grafika Artystyczna. Sztuka Współczesna (wyniki)

7 lutego 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
14

Mieczysław Wejman
(1912 Brdów - 1992 Kraków)

"Rowerzysta IVa", 1967 r.

akwaforta/papier, 52 x 65 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Rowerzysta IV a" 20/50 Mieczysław Wejman 1967'

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: '“ROWERZYSTA” IVa - AKWAFORTA - 1967 | MIECZYSŁAW WEJMAN - KRAKÓW'

Cena wylicytowana: 2 800
Estymacja: 3 500 - 5 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Studiował w ASP w Krakowie i Warszawie. Zajmował się grafiką warsztatową i malarstwem. Był członkiem grupy "9 Grafików". Brał udział w licznych wystawach - 25 wystaw w różnych miastach Europy. Przez wiele lat był rektorem w ASP w Krakowie. Zdobył wiele nagród m. in.: na IV Międzynarodowym Biennale Grafiki w Lublanie; Nagrodę Krytyki na wystawie "Współczesna grafika polska" w Essen; nagrodę na I Międzynarodowym Biennale Grafiki w Krakowie; nagrodę na Międzynarodowym Biennale "Sport w sztuce" zorganizowanym w Madrycie. Był laureatem Nagrody Ministra Kultury i Sztuki oraz Nagrody Państwowej.

ID: 44775

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem