7 lutego 2019, godz. 19:00

Mieczysław Wejman
(1912 Brdów - 1992 Kraków)

"Rowerzysta Va", 1968 r.

akwaforta/papier, 40 x 49 cm (zadruk)

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '”Rowerzysta” V a 6/50 Mieczysław Wejman – 1968'

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem na odwrociu: '”ROWERZYSTA” V a – akwaforta – 1968 – MIECZYSŁAW WEJMAN – WARSZAWA POLSKA'

Cena wylicytowana: 2 000
Estymacja: 2 400 - 3 200
Studiował w ASP w Krakowie i Warszawie. Zajmował się grafiką warsztatową i malarstwem. Był członkiem grupy "9 Grafików". Brał udział w licznych wystawach - 25 wystaw w różnych miastach Europy. Przez wiele lat był rektorem w ASP w Krakowie. Zdobył wiele nagród m. in.: na IV Międzynarodowym Biennale Grafiki w Lublanie; Nagrodę Krytyki na wystawie "Współczesna grafika polska" w Essen; nagrodę na I Międzynarodowym Biennale Grafiki w Krakowie; nagrodę na Międzynarodowym Biennale "Sport w sztuce" zorganizowanym w Madrycie. Był laureatem Nagrody Ministra Kultury i Sztuki oraz Nagrody Państwowej.

ID: 64458