12 lutego 2019, godz. 19:00

Rafał Knop
(ur. 1970, Żywiec)

Little Sofi, 2018 r.

olej/płótno, 120 x 120 cm

sygnowany p.d.: 'KNOP'

na odwrociu opisany: '>Little Sofi< SWIMMING POOL | RAFAŁ KNOP 2018 | Oil on canvas 120 x 120 | #5095'

Cena wylicytowana: 3 200
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w BielskuBiałej. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, pracownia prof. J. Walczaka. Pracuje głównie w technice olejnej. Rafał Knop to nie tylko artysta malarz, ale też pasjonat sztuki antycznej i surrealizmu, kochający Toskanię i białe szaleństwo. Od kilku lat dzieli swój czas pomiędzy Polskę i Toskanię, gdzie co roku organizuje plenery artystyczne dla artystów amatorów i profesjonalistów. Artysta jest miłośnikiem jazzu i muzyki klasycznej, smakoszem win i slow food. Jednym z głównych tematów prac artysty jest człowiek w różnych przedstawieniach, w kontekście jego pragnień i słabości. Są to również próby syntezy postaci w przestrzeni, często nawiązujące do problemów współczesności.

ID: 66930