12 lutego 2019, godz. 19:00

Małgorzata Jastrzębska
(ur. 1975, Lublin)

Nr 620, 2018 r.

olej/płótno, 58 x 58 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MAŁGORZATA JASTRZĘBSKA 13.XII.2018 620.'

Cena wylicytowana: 3 200
Dyplom uzyskała w 2001 roku na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Artystka zajmuje się głównie malarstwem geometrycznym, gdzie dominującą rolę odgrywa koncepcja, konstrukcja i koło. Tradycyjny obraz bywa punktem wyjścia dla dalszych doświadczeń fotograficzno-cyfrowych. Istotą tych działań jest proces kreacji idei bliskiej projektowaniu, pozostający jednak w sferze przedmiotów "nieużytkowych". Wystawy indywidualne i grupowe w kraju i zagranicą, m.in.: 'Geometria oka' Warszawa 2006; 'O obrotach barw' Warszawa 2008; 'Geometrie der Farben' Hannover 2009; 'Hasior - Reinkarnacje' Zakopane 2012, 'Dom Kobro' Łódź 2012; 'Magia kwadratu' Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie. Prace artystki znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych.

ID: 66725