12 lutego 2019, godz. 19:00

Lia Kimura
(ur. 1992, Shingu, Japonia)

Kulminacja, 2019 r.

akryl/płótno, 140 x 100 cm

sygnowany p.d.: 'LK'

na odwrociu opisany: 'LK | LIA KIMURA | "KULMINACJA" 2019'

Cena wylicytowana: 4 000
"Tworzę przeważnie w zaciszu własnej pracowni. Lubię samotne działania w miejscu, w którym czuję się bezpiecznie. Pozwala mi to na uważną lekturę książek podejmujących tematy psychologiczne i traktuję to jako podstawę swojej pracy tak samo jak próby odpowiedzenia sobie na fundamentalne pytania dotyczące egzystencji człowieka".
- SZTUKA SKRAJNYCH EMOCJI. WYWIAD PAULINY BRELIŃSKIEJ Z LIĄ KIMURĄ, RYNEK I SZTUKA, 2018
Malarka i projektantka o polsko-japońskich korzeniach. Twórczość Kimury jest związana w dużej mierze z miejscem jej pochodzenia, poszukiwaniem tożsamości, uczuciami granicznymi: doświadczeniem śmierci, wyobcowania i nadziei. Prace malarskie reprezentują zarówno tradycyjną formę wyrazu jak i podejście eksperymentalne, w którym figuratywne ciało wraz z towarzyszącą mu abstrakcyjną materią stały się kluczowymi tematami rozważań twórczych. Tworzona przez nią alternatywna rzeczywistość, sytuuje się jako obraz niezwykle złożony, a przy tym hipnotyzujący odbiorcę. Obecnie żyje i tworzy w Warszawie, gdzie w 2016 roku rozpoczęła swoją działalność jako zawodowa artystka.

ID: 67050