Młoda Sztuka (wyniki)

12 lutego 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
13

Lia Kimura
(ur. 1992, Shingu, Japonia)

Kulminacja, 2019 r.

akryl/płótno, 140 x 100 cm

sygnowany p.d.: 'LK'

na odwrociu opisany: 'LK | LIA KIMURA | "KULMINACJA" 2019'

Cena wylicytowana: 4 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
więcej informacji
Komentarz
"Tworzę przeważnie w zaciszu własnej pracowni. Lubię samotne działania w miejscu, w którym czuję się bezpiecznie. Pozwala mi to na uważną lekturę książek podejmujących tematy psychologiczne i traktuję to jako podstawę swojej pracy tak samo jak próby odpowiedzenia sobie na fundamentalne pytania dotyczące egzystencji człowieka".
- SZTUKA SKRAJNYCH EMOCJI. WYWIAD PAULINY BRELIŃSKIEJ Z LIĄ KIMURĄ, RYNEK I SZTUKA, 2018
Biogram artysty
Debiutująca malarka i projektantka, studentka Wzornictwa w Warszawie. Wychowała się w Japonii w rodzinie o artystycznych korzeniach. Jej twórczość naznaczona przez doświadczenie osadzenia w dwóch środowiskach kulturowych, cechuje wielopłaszczyznowy eklektyzm. Obrazy artystki stoją w pół drogi między sztuką figuratywną a abstrakcyjną eksponując na przemian nacechowane emocjonalnie tekstury i wyodrębniające się z nich, zdekonstruowane sylwetki. Jej twórczość stanowi próbę prowadzenia narracji z wnętrza osobiście przeżywanych sytuacji granicznych: doświadczenia śmierci, wyobcowania i nadziei.

ID: 67050

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem