12 lutego 2019, godz. 19:00

Mirella Stern
(ur. 1971, Toruń)

Nie widzę większych problemów, 2018 r.

akryl, technika własna/płótno, 60 x 60 cm

sygnowany p.d.: 'M. STERN'

na odwrociu opisany: '"Nie widzę WIĘKSZYCH | problemów" | 2018 | Mirella Stern'

Cena wylicytowana: 6 000
Ukończyła krakowską Akademię Pedagogiczną na Wydziale Sztuka. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni dr. Aleksandra Pieńka. W latach 2000-10 brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju. Obecnie kontynuuje indywidualna pracę twórczą oddając się malarstwu i projektowaniu scenografii do przedstawień teatralnych. Głównym tematem prac artystki jest człowiek. Malarka chętnie posługuje się określeniem "człowiek widziany od wewnątrz". Najczęściej przedstawia ludzi pod postaciami drewnianych lalek, marionetek, kamiennych posągów, pozwalając im samym opowiadać własną, krótką historię na moment zatrzymaną w obrazie.

ID: 66944