ART OUTLET. Sztuka Dawna (wyniki)

21 marca 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
34

Władysław Leopold Frydrych
(1900 Trzciana - 1972 Bydgoszcz)

Morskie Oko

akwarela/papier, 33 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany p.d.: 'Frydrych Wł.'

na odwrociu papierowa nalepka Związku Polskich Artystów Plastyków (Okrąg Pomorski), do którego należał artysta

Cena wylicytowana: 1 700
Estymacja: 1 400 - 2 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Frydrych był malarzem i pedagogiem. W latach 1915-18 ukończył Państwowe Seminarium Nauczycielskie Męskie. Od początku lat. 20 pracował jako nauczyciel w szkołach powiatu tarnowskiego. Do Warszawy wyjechał w 1925 roku, gdzie uczył się w Instytucie Sztuk Plastycznych u Wacława Borowskiego i Władysława Skoczylasa. W kolejnych latach podejmował posady nauczycielskie. W 1934 roku przeniósł się na stałe do Bydgoszczy. Po 1945 roku pracował tamże jako nauczyciel i artysta. Jako malarz tworzył przed wszystkim pejzaże i widoki miejskie. Uprawiał rysunek i malarstwo, rzadziej grafikę. Organizował wyprawy plenerowe do Wielkopolski, w Bydgoskie, do Małopolski i na Kresy. Po wojnie wyjeżdżał do Jugosławii i Włoch.

ID: 62597

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem