ART OUTLET. Sztuka Dawna

21 marca 2019, godz. 19:00

Władysław Rossowski
(1857 Monasterzyska k. Buczacza - 1923 Lwów lub Kraków)

"Wodogrzmoty Mickiewicza"

olej/tektura, 48,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: 'RO.'

opisany na odwrociu: 'Rossowski - Wodogrzmoty Mickiewicza'

Estymacja: 2 800 - 4 000
Studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u Jana Matejki, następnie, po otrzymaniu stypendium cesarskiego w 1881 r., dokształcał się Akademii Monachijskiej, w Dreźnie i w Paryżu. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie. W latach 1885-92 pełnił funkcję profesora rysunku i malarstwa na Wyższych Kursach dla Kobiet im. Adriana Baranieckiego w Krakowie.

ID: 61403