ART OUTLET. Sztuka Dawna (wyniki)

21 marca 2019, godz. 19:00

Czesław Znamierowski
(1890 - 1977 Wilno)

Widok górskiej osady, 1957 r.

olej/karton, 24 x 31,4 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany monogramem i datowany l.d.: 'CZ 57'

Cena wylicytowana: 1 800
Estymacja: 1 800 - 2 400
Kształcił się w Petersburgu, w tamtejszych szkołach malarstwa. W roku 1926 roku osiedlił się w Polsce i rozpoczął studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Należał do Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz był wiceprezesem Wileńskiego Towarzystwa Niezależnych Artystów Malarzy. Wystawiał w Wilnie, Warszawie i Moskwie. Malował pejzaże oraz portrety.

ID: 62025