ART OUTLET. Sztuka Dawna

21 marca 2019, godz. 19:00

Ignacy Pieńkowski
(1877 Dołubów - 1948 Kraków)

Widok na Tatry z Poronina

olej/płótno, 61 x 81 cm

sygnowany p.d.: 'Ign. Pieńkowski'

Estymacja: 12 000 - 18 000
Ignacy Pieńkowski kształcił się u W. Gersona w warszawskiej Klasie Rysunkowej, następnie w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem T. Axentowicza i L. Wyczółkowskiego. Kolejnym etapem jego edukacji artystycznej były studia w Monachium i w Paryżu - w Academie Julian. Mieszkał w Rzymie, Paryżu, a od 1910 r. w Warszawie, gdzie objął stanowisko profesora w Szkole Sztuk Pięknych. Osiem lat później rozpoczął działalność pedagogiczną w krakowskiej ASP. Na twórczość tego artysty złożyły się liczne portrety, krajobrazy, martwe natury i akty.

ID: 64080