ART OUTLET. Sztuka Dawna (wyniki)

21 marca 2019, godz. 19:00

Georg Wichmann
(1876 Lwówek Śląski - 1944 Szklarska Poręba)

Widok na Biały Jar

olej/tektura, 55,5 x 81 cm

sygnowany p.d.: 'G. Wichmann'

Cena wylicytowana: 8 000
Estymacja: 8 500 - 14 000
Studiował w akademii w Berlinie u Antona von Wernera. W 1897 r. przeniósł się do wrocławskiej Szkoły Sztuki, do pracowni E. Kaempffera i C. E. Morgensterna. Od 1898 r. studiował malarstwo w Karlsruhe u L. von Kalckreuth'a . W latach 1901-03 mieszkał w rodzinnym Lwówku Śląskim, a jednocześnie pracował jako konserwator w galeriach hr. von Pückler w Szydłowcu i hr. Praschmy w Niemodlinie. W 1904 r. osiedlił się w Karkonoszach - w Michałowicach, a następnie w Gruszkowie. Od 1924 r. mieszkał i tworzył w Szklarskiej Porębie. Był współzałożycielem Stowarzyszenia Artystów św. Łukasza. Malował przede wszystkim pejzaże inspirowane przyrodą Karkonoszy.

ID: 67472