ART OUTLET. Sztuka Dawna (wyniki)

21 marca 2019, godz. 19:00

Roman Antoni Breitenwald
(1911 Piotrków Trybunalski - 1985 Miechów)

Wóz z luzakiem

olej/płótno, 50 x 70 cm

sygnowany p.d.: 'R. Breitenwald'

Cena wylicytowana: 4 000
Estymacja: 3 800 - 5 000
Studiował w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych w Poznaniu u Karola Zyndrama Maszkowskiego oraz w ASP w Krakowie u W. Jarockiego, T. Axentowicza i J. Mehoffera. W 1936 r. zamieszkał na stałe w Warszawie. Należał do grupy artystycznej Pro Arte. Malował obrazy batalistyczne, pejzaże, polowania, małomiasteczkowe scenki, kuligi.

ID: 68468