ART OUTLET. Sztuka Dawna (wyniki)

21 marca 2019, godz. 19:00
Powrót do katalogu
19

Juliusz Słabiak
(1917 Sosnowiec - 1973 Kraków)

Wesele krakowskie

olej/tektura, 33 x 48 cm

sygnowany l.d.: 'Juliusz Słabiak'

Cena wylicytowana: 2 400
Estymacja: 2 400 - 4 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Biogram artysty
Malarz związany z artystycznym środowiskiem Krakowa. Malarstwa uczył się pod auspicjami Wojciecha Kossaka, znajdując pracę jako pomocnik w jego pracowni. Tworzył przede wszystkim w technice olejnej. W jego twórczości dominują pejzaże, widoki leśne, często ożywione partiami sztafażu, a także motywy krakowskie. Dużą częścią jego dorobku stanowią sceny rodzajowe osadzone w scenerii podkrakowskich wsi: przedstawienia skromnych chłopskich zagród, drewnianych kościołów, furmanek, czy zawadiackich jeźdźców, wesela krakowskie w barwnych ludowych strojach. Jego prace malowane z dużą werwą, operujące lekko zgaszoną gamą barwną, ujawniają impresjonistyczną wrażliwość na światło i kolor. Był kontynuatorem tradycji realistycznego malarstwa XIX wieku, przede wszystkim Monachijczyków.

ID: 66607

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem