ART OUTLET. Sztuka Dawna

21 marca 2019, godz. 19:00

Władysław Stachowski
(1852 Kuba - 1932 Warszawa)

Ułan na koniu

olej/tektura, 39,5 x 32,5 cm

sygnowany l.d.: 'W. Stachowski'

Estymacja: 4 500 - 6 000
W latach 1879-1888 studiował w Akademii petersburskiej. Pod koniec życia osiadł w Warszawie. Malował sceny batalistyczne z motywami orientalnymi, jeźdźców, konie oraz pejzaże i portrety kobiet.

ID: 67614