ART OUTLET. Sztuka Dawna

21 marca 2019, godz. 19:00

Bronisława Rychter-Janowska
(1868 Kraków - 1953 Kraków)

Włoskie wybrzeże

olej/tektura, 24 x 34 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: 'B. RYCHTER-JANOWSKA.'

Estymacja: 6 500 - 8 000
Siostra malarza Stanisława Janowskiego. Studia malarskie odbyła w Monachium, w Akademii Florenckiej i w Rzymie. Związana była ze środowiskiem artystycznym Krakowa. W 1932 miała indywidualną wystawę w warszawskiej Zachęcie. Realistyczne malarstwo artystki cieszy się do dziś dużym wzięciem, głównie za sprawą obranych tematów - polskie dwory i dworki, zapis wnętrz szlacheckich siedzib, polskie kościółki i wiejskie chaty, pejzaże i sceny folklorystyczne.

ID: 64244