ART OUTLET. Sztuka Dawna (wyniki)

21 marca 2019, godz. 19:00

Stanisław Klimowski
(1891 Kraków - 1982 Katowice)

"Cannes", 1938 r.

olej/tektura, 32 x 22 cm

sygnowany, opisany i datowany l.d.: 'SKlimowski Cannes 16/VII 1938.'

datowany na odwrociu: '16/VII'

Cena wylicytowana: 2 400
Estymacja: 3 000 - 4 500
- kolekcja prywatna, Warszawa
Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u T. Axentowicza i J. Malczewskiego. Otrzymał wiele wyróżnień m. in. został zaproszony do wzięcia udziału w wystawie "Sztuka", na której swoje prace wystawiał także jego nauczyciel T. Axentowicz. Malował portrety i pejzaże.

ID: 65979