ART OUTLET. Sztuka Dawna (wyniki)

21 marca 2019, godz. 19:00

Stanisław Czajkowski
(1878 Warszawa - 1954 Sandomierz)

"Staw w Borkach o zachodzie", 1939 r.

olej/tektura, 24,4 x 33 cm

sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI | BORKI 1939.'

opisany na odwrociu: '"Staw w Borkach o zachodzie" | 1939 /Nowogródzkie/' oraz pieczątka inwentarzowa

Cena wylicytowana: 4 200
Estymacja: 4 500 - 6 000
Stanisław Czajkowski studiował w akademiach: krakowskiej, monachijskiej, a także w Académie Julian w Paryżu. Był bratem także malarza - Józefa. Odbył wiele podróży artystycznych po Europie, odwiedzał też różne regiony Polski. Przyjaźnił się z najwybitniejszymi postaciami świata artystycznego, zarówno Krakowa, jak i Paryża. Był uczestnikiem słynnego wesela Lucjana Rydla, opisanego przez S. Wyspiańskiego w dramacie "Wesele". Artysta wyszedł ze szkoły Stanisławskiego, który zaszczepił w nim zamiłowanie do pejzażu ojczystego.

ID: 67327