ART OUTLET. Sztuka Dawna - pierwsze obiekty

21 marca 2019, godz. 19:00

Adam Pełczyński
(1865 Gorlice - 1928)

Pejzaż z Szymbarku, 1925 r.

olej/płótno, 70,5 x 94 cm

sygnowany, opisany i datowany l.d.: 'Adam Pełczyński | Szymbark 25'

opisany na odwrociu: 'No 2'

Adam Pełczyński studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u F. Szynalewskiego, na Akademii w Wiedniu u Grippenkerkla i Lichtenfelsena oraz na Akademii w Monachium u A. Azbégo. W latach 1901-1913 był członkiem monachijskiego Kunstvereinu. W latach 1892-1902 wystawiał w TPSP w Krakowie oraz w warszawskiej Zachęcie i lwowskim TPSP, a w 1926 roku w Salonie Stowarzyszenia Artystów w Poznaniu. Malował głównie motywy pejzażowe z Polski i z Monachium.

ID: 65420